Szanowni Państwo,
nazywam się Michał Szulewski. Jestem właścicielem inżynieryjnej działalności doradczej Caetica, którą założyłem pod koniec 2019 roku. Firma działa w branży szeroko pojętej inżynierii mechanicznej. Chciałbym przedstawić Państwu moją historię zawodową, która jest równocześnie genezą założenia działalności gospodarczej.

Ukończyłem Politechnikę Warszawską z tytułem magistra inżyniera. Jestem absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na kierunku Mechanika i Projektowanie Maszyn. Specjalność tego kierunku to Komputerowe Wspomaganie Projektowania Inżynierskiego. Posiadam również dyplom ukończenia Wydziału Inżynierii Materiałowej na kierunku Inżynieria Materiałowa.

W latach 2013 – 2014 
będąc studentem stawiałem swoje pierwsze kroki w komercyjnej pracy badawczo rozwojowej. Pracowałem wtedy jako inżynier procesów obróbki cieplnej w projekcie B+R NCBiR. Projekt miał na celu wytworzenie stali o strukturze nano. Realizowany był przez Politechnikę Warszawską. Wykonywałem w nim symulacje obróbki cieplnej i właściwości stali oraz prowadziłem prace doświadczalne w zakresie wytrzymałości materiałów. W projekcie zrealizowałem swój projekt dyplomowy inżynierski. Zajmowałem się w nim projektowaniem i ulepszaniem właściwości stali 35HGSA stosowanej m.in. w przemyśle lotniczym.             

Caetica Michał Szulewski
Michał Szulewski

W latach 2017-2018 wykonywałem komercyjnie prace badawczo rozwojowe w obrębie symulacji numerycznych i prac eksperymentalnych dla kolejnego projektu B+R NCBiR. Projekt ten również był realizowany przez Politechnikę Warszawską wspólnie z czołowym producentem maszyn górniczych. Jego celem było opracowanie innowacyjnej technologi produkcji i obróbki cieplnej do podniesienia trwałości zespołów napędowych. Równolegle w tym czasie pracowałem jako inżynier ds. obliczeń Metodą Elementów Skończonych (MES) w prywatnej firmie doradczej. Zajmowałem się w niej wspomaganiem projektowania konstrukcji mechanicznych np. hamowni do pomiaru mocy oraz komponentów dla rynku automotive.  Rozwiązywałem również z klientami problemy istniejących konstrukcji mechanicznych.


W latach 2018-2019 pracowałem jako zewnętrzny inżynier ds. obliczeń MES w obszarze analiz typu crash w biurze rozwojowym jednego z największych producentów foteli samochodowych na świecie. Byłem członkiem międzynarodowych zespołów projektowych. Wykonywałem obliczenia wytrzymałościowe foteli dla światowych producentów samochodów, w tym marek premium. 

Pod koniec roku 2019 rozpocząłem pracę na stanowisku starszego inżyniera ds. analiz wytrzymałościowych w największej europejskiej firmie produkującej samoloty. W tej samej firmie kilka lat wcześniej zrealizowałem swój projekt dyplomowy magisterski. Jego tematem była budowa metodyki optymalizacji wytrzymałościowej MES na przykładzie amortyzatora podwozia głównego samolotu PZL-106 Kruk. Obecnie w firmie jestem odpowiedzialny za przeprowadzanie obliczeń wytrzymałościowych numerycznych MES oraz analitycznych komponentów samolotów.

Wiedza i doświadczenia zdobyte w pracy na uczelni oraz w przemyśle pozwoliły mi poznać wymagania, potrzeby oraz problemy towarzyszące projektowaniu. Przemysł pomógł mi szczególnie w zdobyciu doświadczenia w rozwiązywaniu problemów fazy produkcyjnej projektów. 

Bardzo lubię to, co robię zawodowo, a w szczególności wykonywanie analiz oraz symulacji, a następnie potwierdzanie ich wyników doświadczeniami i eksperymentami. Łącząc ze sobą wykształcenie i doświadczenie wraz z zainteresowaniami odnalazłem swoje miejsce na rynku i powołałem do życia działalność doradczą Caetica.

Zapraszam do
kontaktu. Sprawdźmy, czy jestem w stanie pomóc w Państwa projekcie. 

Z wyrazami szacunku
Michał Szulewski